Realizacja „Rozkodujmy Matematykę w Naszym Mieście”

rozkodujmy.zs6sobieski.edu.pl

Technologie

Vue Vue
HTML5 HTML5
CSS3 CSS3
Node JS Node JS
Mongo MONGO
RWD RWD

Krótki opis

Platforma stworzona na potrzeby miejskiego projektu matematycznego w Jastrzębiu-Zdroju. Pozwala wszystkim szkołom biorącym udział na dzielenie się podjętymi aktywnościami.

Pełen opis

Platforma została stworzona na potrzeby miejskiego projektu matematycznego - „Rozkodujmy Matematykę w Naszym Mieście”.

Głównym założeniem serwisu było stworzenie platformy, na której szkoły uczestniczące w projekcie bedą mogły publikować wpisy na temat projektu oraz relacje z podjętych działań. Utworzono także sekcję z konkursami przeprowadzanymi w trakcie trwania projektu.

Serwis umożliwia dodawanie sekcji szkół, w obrębie których tworzone będą wpisy. Ponad nimi na stałe dodana jest sekcja 'Aktualności'.

Istnieje możliwość utworzenia dwóch rodzajów kont w serwisie - konta Administratora lub Redaktora. Administrator może dodawać nowych użytkowników, zarządzać istniejącymi oraz publikować, edytować i usuwać wpisy w Aktualnościach oraz każdej sekcji szkoły. Redaktor natomiast przypisany jest do konkretnej sekcji szkoły i może zarządzać tylko wpisami w jej obrębie.

Każdy wpis może się składać z części tekstowej (edytor WYSWIG) oraz osobno dodawanych zdjęć.

Strona jest w pełni responsywna, dostosowując się do ekranu każdego urządzenia.

Na przełomie lipca i sierpnia 2018 przeprowadzony został lifting strony, zarówno od strony graficznej, jak i logicznej. Rozbudowany został panel administratorski, z poziomu którego można zarządzać teraz każdą częścią serwisu. Serwis został także zoptymalizowany w celu osiągnięcia lepszej wydajności.

Ostatnie trzy zdjęcia w galerii przedstawiają jego starą wersję.